Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Srpen 2011
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Rubriky


Přechod na jiný webhosting a nová doména

Lukáš BeranLukáš Beran

Dnešní den jsem věnoval přechodu na nový webhosting, s čímž jsem rovnou spojil i přechod na jinou (a hezčí) doménu. Přechod byl po negativní zkušenosti s VSHosting v podstatě nevyhnutelný, při řešení problému s technickou podporou jsem se setkal akorát s neochotou řešit problémy s přetěžovanou databází, díky čemuž byl web nechutně pomalý.

Za webhosting jsem nechtěl dávat moc peněz, jelikož web je velice málo navštěvovaný, a tak jsem zvolil jako poskytovatele WEDOS Internet, a.s. O WEDOS Internet, a.s. jsem věděl již delší dobu a sledoval jsem, jak se bude situace vyvíjet. A vzhledem k tomu, že žádné zkraty nenastaly a i v současné době je slyšet samá chvála, moc dlouho jsem váhat nemusel.

Papírové parametry hostingu jsou výborné, k tomu je i cena 30 Kč/měsíc s DPH velice hezká, a proto jsem zvolil tohoto poskytovatele. Navíc mají i velmi dobrý provizní systém, takže z registrací mám ještě nějakou korunu zpátky 🙂

Technická podpora reaguje na chatu opravdu velice svižně a ochotně i v pozdních večerních hodinách, za což zaslouží jednoznačnou pochvalu. Podporu jsem kontaktoval cca 5x a vždy jsem se setkal s ochotou a rychlým vyřešením mého problému.

Přechod na WEDOS

Přechod jsem zahájil v neděli večer, kdy jsem si hosting zakoupil. Hodně jsem ocenil možnost platby přes PayPal, díky čemuž byla platba připsána okamžitě a já jsem mohl začít hosting ihned využívat. Přechod jsem ale plánoval až na pondělí, kdy jsem měl více času a každý přechod zabere minimálně několik hodin.

Začal jsem tedy s kopírováním dat z původního webhostingu k sobě do počítače a následně na nový webhosting. Poté jsem přesunul i databázi. Tyto dva kroky prošly v podstatě bez problému. Následovala změna A a AAAA (jsem blázen do moderních technologií a WEDOS Internet, a.s. má pro IPv6 nativní podporu i u webhostingů) záznamu u domény. Celý NSSET jsem použít nechtěl, jelikož u WEDOS Internet, a.s. mám pouze web, e-maily jsou na Google Apps a na doménu mám navázané ještě další služby, které mi leží přímo na DNS serverech u registrátora Subreg, kde mám mimo jiné i DNSSEC pro svoji doménu. No a tím skončila ta pohodová část. Nyní bylo na pořadu dne udělat úpravy v konfiguračním souboru Joomly. Jelikož jsem si tím už nejednou prošel, nebyl to zas až takový problém. Po pár problémech s nemožností připojit se na databázi se web rozběhl a na první pokus vše fungovalo a další zásahy už nebyly nutné.

V průběhu migrace jsem se setkal s třemi problémy:

Závěrečné hodnocení

Přechod byl velice snadný a proběhl celý během pár hodin (nejvíc času zabralo překopírovat přes 6 tisíc souborů z jednoho hostingu na druhý). Nějaké dětské problémy se objevily, ale ty byly záhy vyřešeny, někdy za dopomoci velice rychlé a vstřícné technické podpory. Hosting je skutečně velice rychlý a nemám zatím žádné výhrady. Co jsem zatím mohl vyzkoušet, tak realita odpovídá papírovým údajům. Webová administrace je velice přehledná a vše je snadno dostupné. Přechodu rozhodně nelituji, protože web se konečně stal použitelným.
V tuto chvíli je tedy web plně funkční a připravený. Doména je zabezpečená pomocí DNSSEC u registrátora Subreg a web by měl být plně dostupný i přes IPv6.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.