Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, rady nebo tipy k IT, jste tu správně. Najdete zde převážně články k produktům a technologiím společnosti Microsoft – operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale i cloud. Občas přidám i nějaké jiné další zajímavosti.

Červenec 2012
PoÚtStČtSoNe
« Kvě Zář »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Rubriky


Aktivní boj proti spamu

Lukáš BeranLukáš Beran

Přestalo mě již bavit podvodné jednání firem, které rozesílají spam bez souhlasu uživatele, a proto jsem se rozhodl proti spamu aktivně bojovat. V dnešním článku se pokusím nastínit, jak je možné se proti rozesílání spamu bránit.

Se svolením pana Lutonského bych zde uvedl formulaci, kterou používám i já jako odpověď na e-maily obsahující obchodní sdělení:

Dobrý den,

dostal jsem od vás zprávu, která splňuje všechny znaky obchodního sdělení, ale současně podle mého názoru nevyhovuje pravidlům, která pro zasílání obchodních sdělení upravuje Zákon č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Pokud vím, nejsem zákazníkem vaší společnosti a nedal jsem vám ani souhlas k tomu, abyste mi mohli obchodní sdělení zasílat. Jste-li jiného názoru, co nejdříve mi prosím napište, proč si myslíte, že mě můžete řadit mezi jejich odběratele.

V případě žádné reakce do 24 hodin nebo neuspokojivé odpovědi podám Úřadu pro ochranu osobních údajů podnět k prošetření možného porušení výše uvedeného zákona.

Podpis

K tomu bych podotkl, že výše uvedený text nemá smysl psát na e-maily, které jsou ze zahraničí, jelikož pro ně neplatí uvedený zákon a pravděpodobně by textu ani nikdo nerozuměl. Pokud se reakce do 24 hodin (v pracovní dny) nedostaví, pošlete stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Nadšenec do nových technologií se zájmem primárně o technologie a služby společnosti Microsoft. Občasný blogger a cestovatel.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.