Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červenec 2013
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Rubriky


Práce s výpočetními úlohami na Microsoft HPC — Job Manager

Lukáš BeranLukáš Beran

Druhou částí práce s úlohami na Microsoft HPC je zobrazení stavu úloh, editace běžících i neběžících úloh, kopírování úloh a zastavení úloh opět formou přímočarého návodu. To vše z prostředí HPC Job Manager.

Zobrazení stavu výpočetní úlohy

Úlohy můžete filtrovat podle jejich stavu nebo vlastníka pomocí levého menu v Job Manageru.

Základní stav úlohy je možné vidět již v samotném výpisu úloh clusteru ve sloupci State. Pokud chcete zobrazit bližší podrobnosti o úloze a výpočetních procesech úlohy, dvojklikem na vybranou úlohu si můžete otevřít podrobnosti.

Na záložce Job Progress můžete vidět stav otevřené úlohy a případně zprávy úlohy s podrobnostmi o aktuálním stavu. Záložka Job Details ukazuje počáteční nastavení úlohy. Na záložce View Tasks můžete zobrazit výpočetní procesy úlohy a vidět podrobnosti jednotlivých procesů. Záložka Resource Selection umožňuje zobrazit vybrané zdroje pro danou úlohu a záložka Allocated Nodes zobrazuje výpočetní nody přidělené úloze.

Úprava výpočetní úlohy

Chcete-li úlohy upravovat, označte si úlohu ve výpisu úloh a v pravém menu akcí zvolte Modify Job.

Při úpravě výpočetních úloh se možnosti editace liší podle toho, v jakém stavu se úloha nachází. Z pochopitelných důvodů není možné například upravovat věci, které již proběhly, jako například notifikace při spuštění úlohy, když úloha již běží.

Zrušení výpočetní úlohy

Pokud chcete zrušit některou výpočetní úlohu, můžete to provést pomocí Cancel Job v menu akcí.

Kopírování výpočetní úlohy

Pokud chcete vytvořit novou výpočetní úlohu se stejným nebo podobným nastavením, jako má jiná již vytvořená úloha, nejjednodušší možností je zvolit Copy Job v pravém menu akcí. Úloha je zkopírována se stejným nastavením, jako měla původní úloha. Vše je možné samozřejmě upravit.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.