Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červenec 2013
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Rubriky


Práce s výpočetními úlohami na Microsoft HPC — PowerShell

Lukáš BeranLukáš Beran

V dnešním posledním článku o správě úloh na Microsoft HPC clusteru ukáži základní možnosti správy výpočetních úloh pomocí PowerShellu.

Ovládat výpočetní cluster pomocí PowerShellu je možné buď spuštěním přímo HPC PowerShellu nebo spuštěním klasického Windows PowerShellu a načtení PowerShell snap-inu Microsoft.HPC pomocí Add-PSSnapin Microsoft.HPC.

Jako první se bude pravděpodobně hodit cmdlet Get-HpcJob, který slouží pro výpis úloh na clusteru. Výpis je možné filtrovat podle stavu úlohy, doporučuji tedy spouštět s parametrem -State All, jelikož výchozí vypsané úlohy jsou ve stavech Queued a Running.

Pro editaci výpočetní úlohy slouží cmdlet Set-HpcJob. Tento cmdlet umožňuje editovat všechny parametry, které jsou dostupné i při zadávání nové úlohy.

Pro zrušení výpočetní úlohy slouží cmdlet Stop-HpcJob.

Pro export výpočetní úlohy do XML souboru slouží cmdlet Export-HpcJob.

Pro vypsání výpočetních procesů u zvolené úlohy slouží cmdlet Get-HpcTask. U tohoto cmdletu jsou vypsány všechny výpočetní procesy ve výchozím nastavení.

Pro editaci výpočetního procesu u úlohy slouží cmdlet Set-HpcTask. Možné úpravy jsou opět stejné jako při vytváření nového výpočetního procesu.

Pro zrušení výpočetního procesu u výpočetní úlohy slouží cmdlet Stop-HpcTask.

Pro export výpočetního procesu u výpočetní úlohy do XML souboru slouží cmdlet Export-HpcTask.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.