Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červenec 2013
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Rubriky


Přidání ovladačů do instalačního obrazu Windows

Lukáš BeranLukáš Beran

Přidání ovladačů do vytvářeného instalačního média operačního systému se může hodit, abychom nemuseli v průběhu instalace nebo ihned po instalaci operačního systému řešit, kde vzít ovladače a jak je nainstalovat. Na začátek je potřeba podotknout, že do instalačního obrazu bychom měli přidávat jen ty ovladače, které opravdu potřebujeme pro instalaci a první pohodlné spuštění systému. Přidáváním dalších ovladačů značně roste velikost instalačního média a výrazně roste doba instalace operačního systému. Doporučené je tedy integrovat pouze ovladače diskového řadiče, síťové karty a případně USB 3.0, pokud instalujeme z flash disku připojeného do USB 3.0.

  1. Na ploše si vytvořte složku winpe.
  2. Z instalačního média, které chce upravit, zkopírujte soubor sources\boot.wim do složky winpe, kterou jste si vytvořili.
  3. Ve složce winpe vytvořte složky drivers a mount.
  4. Ovladače, které chcete integrovat, nakopírujte do složky winpe\drivers. Jedná se o soubory *.inf a k nim přidružené *.sys nebo *.cat.
  5. Spusťte příkazový řádek s elevovanými právy (Run as administrator na cmd.exe) a zadejte:
  6. Zkopírujte modifikovaný soubor boot.wim zpátky na instalační médium do složky sources.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.