Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červenec 2013
PoÚtStČtSoNe
« Kvě Srp »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Rubriky


Přidání ovladačů do instalačního obrazu Windows

Lukáš BeranLukáš Beran

Přidání ovladačů do vytvářeného instalačního média operačního systému se může hodit, abychom nemuseli v průběhu instalace nebo ihned po instalaci operačního systému řešit, kde vzít ovladače a jak je nainstalovat. Na začátek je potřeba podotknout, že do instalačního obrazu bychom měli přidávat jen ty ovladače, které opravdu potřebujeme pro instalaci a první pohodlné spuštění systému. Přidáváním dalších ovladačů značně roste velikost instalačního média a výrazně roste doba instalace operačního systému. Doporučené je tedy integrovat pouze ovladače diskového řadiče, síťové karty a případně USB 3.0, pokud instalujeme z flash disku připojeného do USB 3.0.

  1. Na ploše si vytvořte složku winpe.
  2. Z instalačního média, které chce upravit, zkopírujte soubor sources\boot.wim do složky winpe, kterou jste si vytvořili.
  3. Ve složce winpe vytvořte složky drivers a mount.
  4. Ovladače, které chcete integrovat, nakopírujte do složky winpe\drivers. Jedná se o soubory *.inf a k nim přidružené *.sys nebo *.cat.
  5. Spusťte příkazový řádek s elevovanými právy (Run as administrator na cmd.exe) a zadejte:
  6. Zkopírujte modifikovaný soubor boot.wim zpátky na instalační médium do složky sources.

Nadšenec do nových technologií se zájmem primárně o technologie a služby společnosti Microsoft. Občasný blogger a cestovatel.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.