Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Srpen 2013
PoÚtStČtSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Rubriky


Změna systémové proměnné PATH

Lukáš BeranLukáš Beran

Pro jednodušší práci s vlastními aplikacemi/skripty z příkazové řádky je vhodné přidat umístění do systémové proměnné PATH, aby nebylo nutné vždy vypisovat celou cestu k aplikaci/skriptu. Změna je možná z GUI pomocí Control Panel\System and Security\System — Advanced system settings, kde se na záložce Advanced nachází ve spodní části tlačítko Environment Variables, v jehož novém okně je možné upravit proměnnou Path.

Druhou možností je příkaz Setx v příkazové řádce. Přidat novou cestu do systémové proměnné Path můžete pomocí setx Path "%path%;C:\MyNewPath". Vypsat aktuální obsah systémové proměnné Path můžete pomocí echo "%path%".

Třetí možností je změna pomocí PowerShellu. Přidat novou cestu do systémové proměnné Path můžete pomocí $newPath = $env:Path + ';C:\MyNewPath' [Environment]::SetEnvironmentVariable('Path', $newPath, 'User').

Pokud chcete změnit systémovou proměnnou Path pro všechny uživatele, změňte poslední parametr na ‚Machine‘.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.