Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Září 2013
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Rubriky


Fast Startup na Windows 8

Lukáš BeranLukáš Beran

Fast Startup (známé také jako Hybrid Boot nebo Hybrid Shutdown) je nová funkce ve Windows 8, která umožňuje rychlejší start operačního systému. Funkce využívá soubor hiberfile.sys, který se používá i pro hibernaci, ale na rozdíl od hibernace může být tento soubor výrazně menší, jelikož se do něj neukládá celý stav systému, ale pouze kernel session a ovladače.

Při startu počítače se tedy neprovádí cold boot (tedy kompletní inicializace systému), ale přečte se pouze tento hiberfile.sys soubor, ze kterého se načtou uložené informace a pokračuje se jen načítáním uživatelského rozhraní, což ušetří 30 – 70 % času potřebného pro spuštění systému. Více informací je dostupných na blogu MSDN.

Pro změnu nastavení musíte být přihlášeni na účet ze skupiny Administrators. Běžte do Control Panel\Hardware and Sound\Power Options, v levé nabídce vyberte Choose what the power buttons do. Ve vrchní části klikněte na Change settings that are currently unavailable. Ve spodní části se objeví možnosti Shutdown settings, ve kterých je i možnost Turn on fast startup.
Fast Startup je možné používat pouze v případě, že máte povolenou hibernaci. Pokud je hibernace zakázána, nelze používat Fast Startup.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.