Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Září 2013
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Rubriky


Historie souborů na Windows 8

Lukáš BeranLukáš Beran

Historie souborů automaticky zálohuje soubory, které jsou umístěny v knihovnách, kontaktech, oblíbených, Microsoft SkyDrive a na ploše. Pomocí této funkce můžete obnovit smazané nebo poškozené soubory z výše uvedených umístění. Historie souborů taktéž uchovává informace o všech verzích souboru, tedy kompletní přehled všech změn provedených ve všech zálohovaných souborech.

Historii souborů můžete zapnout z Control Panel\System and Security\File History. V levém menu vyberte Select drive, kde můžete vybrat jednotku pro ukládání záložních kopií, případně můžete nastavit síťovou cestu. Nyní můžete historii souborů zapnout tlačítkem Turn on.

Pokud chcete z historie souborů odstranit některé složky nebo naopak přidat do historie již odstraněné složky, můžete tak učinit v nabídce Exclude folders v levém menu.

V nabídce Advanced settings v levém menu můžete nastavit, jak často se mají soubory zálohovat, jak dlouho se mají uchovávat uložené verze souborů a kolik procent místa lokální disku je možné použít jako cache, pokud není dostupné umístění historie souborů.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.