Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červen 2014
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Rubriky


Hromadné mazání uživatelských profilů na stanicích

Lukáš BeranLukáš Beran

Na veřejných počítačích, kde se často mění uživatelé, jako jsou například školy, správci řeší problém s hromaděním dat uživatelů v jejich účtech na počítačích. Protože například na školách se může jednat o velké množství uživatelských účtů na každý počítač, obsazenost disků tím může velmi výrazně narůstat. Tento problém je poté nutné řešit, hlavně se to týká SSD disků s menšími kapacitami nebo starších počítačů s malými disky. Proto je dobré pravidelně, například jednou ročně v době letních prázdnin nebo dovolených, uživatelské profily z disků smazat, aby se místo uvolnilo.

K tomuto účelu velmi dobře poslouží nástroj Delprof2 od autora Helge Klein, který vychází z již neaktuálního Delprof od společnosti Microsoft.

V nástroji je také možné specifikovat, které profily mají být smazány, případně některé profily v interaktivním režimu vynechávat. Delprof2 maže ve výchozím stavu profily všech neaktivních uživatelů kromě speciálních profilů (jako například Default). Pomocí dodatečných parametrů je však možné specifikovat i pokročilé možnosti, například mazání pouze lokálních cache roamingových profilů nebo profilů, které nebyly použity po nějakou specifikovanou dobu.

Možné parametry spouštění nástroje jsou:

Při zjišťování staří profilu pro parametr /d použije NTUSER.INI místo NTUSER.DAT

Příklady použití

Správci určitě ocení, že Delprof2 je možné spouštět i vzdáleně. Pro vzdálené spuštění je však potřeba, aby běžela služba Remote Registry, protože nástroj dělá změny i v registrech. Dále je nutné povolit vzdálenou správu na firewallu.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.