Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červen 2015
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Rubriky


Co se stane, když skončí předplatné Office 365

Lukáš BeranLukáš Beran

Vzhledem k tomu, že výrobci velmi často dávají standardně nebo v různých akcích Office 365 zdarma na první rok, setkávám se poměrně často i s otázkou, co se stane, když předplatné Office 365 skončí. Pojďme se tedy na to podívat.

Office 365 jsou založené na pravidelném poplatku (annual subscription = SaaS). Platí se buď ročně nebo měsíčně. Nabízí se tedy samozřejmě otázka, co se stane v případě, že přestanu předplatné platit (nebo skončí zdarma získaná doba). U Office 365 pro domácnosti a jednotlivce je to poměrně jednoduché. Díky předplatnému mají uživatelé dostupné tři výhody:

  1. Balík aplikací Office (Windows, Mac, iOS, Android) ve vždy nejaktuálnější verzi
  2. 1 TB prostor na úložišti OneDrive
  3. 60 minut na Skype měsíčně

Bližší informace a ceny jsou dostupné přímo ze stránek Office 365 pro domácnosti a Office 365 pro jednotlivce.

Aplikace Office

Aplikace Office se automaticky deaktivují. Při každém spuštění aplikace se zobrazí informace, že předplatné skončilo a Office jsou deaktivované s možností obnovy předplatného. Již nebude možné vytvářet nové dokumenty ani editovat již vytvořené dokumenty. Office poběží v režimu pouze pro čtení s možností tisku, funkce pro správu jsou deaktivované.

OneDrive

Data z OneDrive se nesmažou, to je důležitá informace a častá obava uživatelů. Všechna data na OneDrive zůstávají, jen dojde k přepnutí dostupné kapacity zpět na zdarma dostupnou. Pokud bude na OneDrive překročen zdarma dostupný limit, nebude možné nahrávat nové soubory ani již nahrané soubory upravovat. Soubory bude možné pouze zobrazovat a stahovat, dokud nedojde k navýšení dostupné kapacity nebo k uvolnění místa.

Skype

U Skype je situace nejjednodušší. Po vypršení předplatného již nebudou dostupné volné minuty, které jsou součástí Office 365. Skype tedy bude opět ve zdarma dostupné verzi.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.