Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červenec 2015
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Rubriky


Jak upgradovat SCVMM 2012 SP1 na 2012 R2

Lukáš BeranLukáš Beran

Protože se konečně naskytla možnost udělat upgrade System Center Virtual Machine Manager 2012 SP1 na nejnovější verzi 2012 R2, sepsal jsem postup do step-by-step návodu.

SCVMM mi běží aktuálně na Windows Server 2012, součástí bude tedy i upgrade serveru na verzi Windows Server 2012 R2 Update. Důležité (a nepříjemné) je, že SCVMM nepodporuje inplace upgrade, není tedy možné jednoduše upgradovat přeinstalací. Je potřeba nejprve současnou verzi odinstalovat s ponecháním databáze a poté nainstalovat novou verzi. Je to sice nepříjemné, ale není to neřešitelné a je to velmi dobře zdokumentované a přímočaré.

Před odinstalací je nutné nejprve odstranit všechny rollupy. Ty najdete v nainstalovaných aktualizacích (Control Panel – Programs – Programs and Features – Installed Updates). Poté je již možné odinstalovat SCVMM buď klasicky přes ovládací panely nebo přes instalační médium, kde v prvním kroku vyberete Install a následně jedinou možnou volbu Remove Features. V dalším kroku vyberete VMM management server i VMM console. Na dalším kroku ponecháte označené Retain database, aby zůstala zachována databáze.

Po odinstalaci SCVMM je potřeba ještě odinstalovat ADK (Assessment and Deployment Kit).

Poté jsem udělal inplace upgrade Windows Server na nejnovější verzi Windows Server 2012 R2 Update. Po inplace upgrade jsem nainstaloval veškeré dostupné aktualizace.

Před instalací SCVMM 2012 R2 je nutné nainstalovat novou verzi ADK pro Windows 8.1. Nyní je možné již zahájit instalaci nové verze SCVMM 2012 R2. Potřeba je nainstalovat obě funkce, jak server pro správu VMM, tak i konzoli VMM. Při konfiguraci databáze je potřeba vybrat již existující, nevytvářet novou. Zobrazí se informace, že databáze byla vytvořena ve starší verzi SCVMM s dotazem, jestli ji chcete upgradovat – ano, chceme udělat upgrade databáze. Dále bude potřeba zadat servisní účet. V dalším kroku je předvyplněná adresa knihovny a poté se zobrazí informace, že zadaný servisní účet by měl být stejný jako dříve používaný, jinak nebude možné získat některá zašifrovaná data z databáze. Dále se zobrazí již jen shrnutí a instalace může začít.

A je hotovo. Doporučuji vyhledat dostupné aktualizace (Windows Update/Microsoft Update/WSUS). A je potřeba aktualizovat agenty a doporučuji zkontrolovat stav jednotlivých hostitelů na případné chyby.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.