Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, rady nebo tipy k IT, jste tu správně. Najdete zde převážně články k produktům a technologiím společnosti Microsoft – operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale i cloud. Občas přidám i nějaké jiné další zajímavosti.

Srpen 2015
PoÚtStČtSoNe
« Čvc Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Rubriky


Nelze otevřít soubory Office

Lukáš BeranLukáš Beran

Po aktualizaci Office nebo aktualizaci systému, případně i při nějaké změně na síti, se může objevit chyba „Soubor je poškozen a nemůže být otevřen“ (v angličtině „The file is corrupt and cannot be opened“).

Tato chyba se objevuje obvykle při otvírání souborů ze síťového umístění. Může se však objevit i při otvírání lokálních souborů, pokud tyto soubory byly staženy z Internetu nebo z nějakého síťového umístění, popřípadě pokud je poškozený souborový systém (viz Kontrola a oprava souborového systému). Řešení problému se soubory umístěnými na síti nebo staženými ze síťového umístění je jednoduché.

  1. Otevřete si aplikaci Office, která problémy vykazuje, například tedy Word.
  2. Zvolte File – Options.
  3. V levém menu Trust Center a tlačítko Trust Center Settings.
  4. V levém menu Protected View a zde zrušte zatržení u všech položek Protected View.

Tento postup aplikujte případně i na další Office aplikace, které problém mají.

Nadšenec do nových technologií se zájmem primárně o technologie a služby společnosti Microsoft. Občasný blogger a cestovatel.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.