Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Srpen 2015
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Rubriky


Nelze otevřít soubory Office

Lukáš BeranLukáš Beran

Po aktualizaci Office nebo aktualizaci systému, případně i při nějaké změně na síti, se může objevit chyba „Soubor je poškozen a nemůže být otevřen“ (v angličtině „The file is corrupt and cannot be opened“).

Tato chyba se objevuje obvykle při otvírání souborů ze síťového umístění. Může se však objevit i při otvírání lokálních souborů, pokud tyto soubory byly staženy z Internetu nebo z nějakého síťového umístění, popřípadě pokud je poškozený souborový systém (viz Kontrola a oprava souborového systému). Řešení problému se soubory umístěnými na síti nebo staženými ze síťového umístění je jednoduché.

  1. Otevřete si aplikaci Office, která problémy vykazuje, například tedy Word.
  2. Zvolte File – Options.
  3. V levém menu Trust Center a tlačítko Trust Center Settings.
  4. V levém menu Protected View a zde zrušte zatržení u všech položek Protected View.

Tento postup aplikujte případně i na další Office aplikace, které problém mají.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.