Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Duben 2016
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Rubriky


Navýšení kvóty z 1 TB na 5 TB u OneDrive for Business

Lukáš BeranLukáš Beran

Uživatelé s Office 365 Enterprise E3, E4 a E5, případně s ekvivalentními Government a Education plány nebo s pouhým SharePoint Online Plan 2 nebo OneDrive for Business Plan 2 a alespoň 5 licencovanými uživateli mají možnost bezplatného navýšení kvóty ze současných 1 TB na až 5 TB na každého uživatele. Upgrade by měl proběhnout automaticky, ale pokud se tak ještě nestalo, můžete si kvótu zvednout sami pomocí SharePoint Online management shellu.

Navýšení kvóty

Nejprve je nutné nainstalovat prostředí SharePoint Online management shell. Pro běh tohoto prostředí je nutný PowerShell 3.0, který například ve Windows 10 je již přímo v systému, ale pro Windows 7 nebo starší Windows Server je nutné ho doinstalovat ručně z balíku Windows Management Framework 3.0.

Po instalaci PowerShell 3.0 je potřeba ještě nainstalovat samotný SharePoint Online management shell.

Nyní se již můžeme připojit k našemu SharePoint Online v rámci Office 365 zadáním

kde contoso v adrese nahradíme jménem našeho tenantu a zadáme přihlašovací údaje správce tenantu.

Nyní jsme přihlášeni pro správu našeho SharePoint Online.

Pomocí  Get-SPOTenant | Select OneDriveStorageQuota  se můžeme podívat na aktuální nastavení kvóty (v megabajtech)

Nyní tedy nastavíme novou výchozí kvótu 5 TB, která se aplikuje automaticky na všechny nově vytvořené uživatele

Když si nyní zadáme opět  Get-SPOTenant | Select OneDriveStorageQuota , dostaneme již informace o nově zadané kvótě 5 TB

V tuto chvíli máme nastavené, aby všichni noví uživatelé dostali kvótu 5 TB, ale již vytvořených uživatelů se toto nastavení nijak nedotklo. Musíme tedy všem uživatelům nastavit ručně kvótu 5 TB pomocí

kde  [siteId]  je adresa OneDrive for Business, tedy v mém případě například  https://lukasberan-my.sharepoint.com/personal/lukasberan_lukasberan_cz .

Když se nyní podíváme na nastavení kvóty pomocí  Get-SPOSite -Identity https://lukasberan-my.sharepoint.com/personal/lukasberan_lukasberan_cz , měli bychom vidět novou kvótu 5 TB

Nová kvóta by stejně tak měla být vidět i přímo ve webovém rozhraní OneDrive, pokud si klikneme na Nastavení – Nastavení webu – Metriky úložišť.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.