Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Říjen 2016
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Rubriky


Převod federované domény na standardní v Office 365

Lukáš BeranLukáš Beran

Pokud chcete zrušit federaci domény v Office 365 a zbavit se ADFS serveru a tedy přejít ze single sign-on na cloudové identity, můžete jednoduše pomocí Office 365 Management Shellu pomocí cmdletu Convert-MsolDomainToStandard .

Problém ovšem je, pokud ADFS server nemáte z nějakého důvodu dostupný. V takovém případě totiž daná operace neprojde, protože Office 365 se nepodaří spojit s ADFS serverem.

Převod federované domény při nedostupném ADFS serveru

Je tedy potřeba se nějakým způsobem zbavit ADFS a doménu nejdříve odpojit a následně převést uživatele, tedy postupovat ve dvou samostatných krocích.

Prvním krokem je tedy změnit způsob ověření ze single sign-on na standardní identity ověřované v Office 365 pomocí cmdletu Set-MsolDomainAuthentication . Konkrétně v mém případě příkaz vypadal následovně

Tím jsem se zbavil federace a mohl jsem se přihlásit účty s ověřením přímo v Office 365. Nyní jsem ještě potřeboval všechny účty převést ze synchronizovaných s lokální Active Directory na čistě cloudové účty. To jsem provedl přímo v Office 365 Admin Center. Protože tato funkce není ještě v době psaní článku dostupná v novém portálu, musel jsem se přepnout do starého portálu.

Ve starém portálu se přepněte na záložku Users – Active Users a v horní části je volba Active Directory synchronization, kde zvolte Manage.

Zde je již volba Directory sync status, kde v případě aktivní synchronizace uvidíte Activated. Klikněte tedy na tlačítko Deactivate, čímž synchronizaci deaktivujete. Kompletní deaktivace a převod uživatelů na cloudové může trvat až 72 hodin. V mém případě to bylo ale během pár desítek minut hotové.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.