Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Březen 2017
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Rubriky


Jak nastavit moderní ověřování v Office 365

Lukáš BeranLukáš Beran

Pokud chcete používat vícefaktorové ověření (MFA) v Office 365, je nejprve potřeba na to připravit daný tenant. Abyste totiž v aplikacích jako Outlook mohli používat komfort při přihlašování bez nutnosti zadávat aplikační hesla, je nutné mít povolené moderní ověřování. Více o moderním ověřování si můžete přečíst v článku na webu Office 365.

Díky tomuto modernímu ověřování se můžete i v Office aplikacích přihlásit svým jménem a heslem a následně druhým faktorem přes telefon ověřit toto přihlášení. Pokud byste neměli moderní ověřování nastavené, bylo by nutné v Office aplikacích používat tzv. aplikační hesla místo vašeho běžného hesla.

Moderní ověřování je ve výchozím stavu povolené pro OneDrive for Business / SharePoint, takže tam není nutné nic měnit, ale není povolené pro Skype for Business a Exchange.

Požadavky pro moderní ověřování v Office 365

Podpora pro moderní ověřování spojené hlavně s vícefaktovorým ověřováním je nativně dostupná v Office 2016. Podpora je i u Office 2013, kde je ale nutné mít Office aktualizované na verzi alespoň 15.0.4763.1000. Kompletní požadavky jsou vypsané v oficiálním článku na webu Office 365 podpory.

Nastavení moderního ověřování pro Exchange Online

Pro nastavení moderního ověřování v Exchange Online se nejprve musíme připojit na Exchange Online PowerShell.

Nyní jsme připojeni na Exchange Online PowerShell a můžeme nastavit moderní ověřování pro Exchange Online.

Výsledek nastavení si můžeme ještě ověřit.

Tím je nastavení hotovo. Nyní již jen ukončíme připojení na Exchange Online PowerShell.

V tuto chvíli jsme připraveni používat moderní ověření pro Exchange Online pro použití s vícefaktorovým ověřováním (MFA).

Nastavení moderního ověřování pro Skype for Business

Pro nastavení moderního ověřování v Skype for Business Online se nejprve musíme připojit na Skype for Business Online PowerShell.

Nyní jsme připojeni na Skype for Business Online PowerShell a můžeme nastavit moderní ověřování pro Skype for Business Online.

Výsledek nastavení můžeme ještě ověřit.

Tím je nastavení hotovo. Nyní již jen ukončíme připojení na Skype for Business Online PowerShell.

V tuto chvíli jsme připraveni používat moderní ověření pro Skype for Business Online pro použití s vícefaktorovým ověřováním (MFA).

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.