Lukáš Beran
Lukáš Beran

Vítejte na mém blogu! Pokud hledáte návody, tipy a triky ze světa IT, jste tu správně. Najdete zde primárně články k produktům a službám Microsoftu, jako například operační systémy, servery, virtualizace, sítě, správa, ale také cloud. Občas přidám i nějaké další zajímavé články.

Červen 2017
PoÚtStČtSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Rubriky


Povolení živých migrací mezi Hyper-V servery

Lukáš BeranLukáš Beran

Živé migrace umožňují přesun běžících virtuálních serverů mezi různými Hyper-V hostiteli. Nejedná se o žádný failover ani load balancing, ale o migrace spouštěné administrátorem. Hodí se to v případě, kdy vám například dochází zdroje na některém serveru, vy pořídíte nový server a chcete zatížení rozložit bez výpadku virtuálů, tedy můžete virtuály za běhu zmigrovat z jednoho hypervizoru na jiný.

Povolení živých migrací mezi Hyper-V servery

Živé migrace na Hyper-V jsou ale ve výchozím stavu zakázané. Je tedy potřeba je nejprve povolit. Otevřeme si Hyper-V Manager, označíme si hypervizor, na kterém chceme změnu provést, v pravém menu klikneme na Hyper-V Settings a přepneme se na záložku Live Migrations. Zde povolíme příchozí i odchozí živé migrace (Enable incoming and outgoing live migrations). Volitelně můžeme změnit maximální počet souběžných migrací nebo povolit migrace jen na některých adaptérech.

Toto nastavení provedeme na všech hypervizorech, kde chceme používat příchozí nebo odchozí živé migrace.

Spouštění živých migrací odkudkoliv

Po povolení živých migrací můžeme migrace spouštět z cílového serveru. Pokud chceme migrace spouštět z libovolného serveru, třeba z nějaké odděleného management serveru, musíme nastavit Kerberos ověřování a delegace.

V Hyper-V Settings v záložce Live Migrations se přepneme na Advanced Features a přepneme Authentication Protocol na Use Kerberos.

Nastavení delegace v AD pro Hyper-V migrace

Aby Hyper-V migrace mohla být spuštěna odkudkoliv, je potřeba nastavit v Active Directory delegace.

V lokálním AD si tedy najdeme daný objekt hypervizoru a dvojklikem otevřeme vlastnosti, kde se přepneme na záložku Delegation. Zde můžeme nastavit delegaci pro libovolnou službu nebo povolit delegace jen pro určité služby nebo objekty z AD.

Mým primárním zaměřením je bezpečnost identit, zařízení a dat v cloudu pomocí služeb, technologií a nástrojů společnosti Microsoft.

Komentáře 0
Nejsou zde žádné komentáře.